Fotograf Milena Podgórska

Milena Podgórska

Fotograf

Moja przygoda z fotografią trwa od dawna. Zdjęcia powstawały gdy byłam jeszcze nastolatką, już wtedy nie rozstawałam się z aparatem. Moją pierwszą lustrzankę dostałam od rodziców, którzy wspierali mnie w moich zainteresowaniach i uczyłam się obsługi sprzętu intuicyjnie, robiąc zdjęcia siostrze, mojej jedynej wtedy modelce. Później zajęłam się przyrodą, zwierzętami i krajobrazami. Jednak największe podekscytowanie czułam zawsze po zrobieniu zdjęć ludzi. I tak zostało, najbardziej lubię pracę z ludźmi, kocham portrety co możecie zauważyć w moim portfolio. Stąd mój  ulubiony fotograf  Annie Leibovitz, amerykańska portrecistka, oraz  wyjątkowa Mariola Glajcar.

 

Początkowo robiłam zdjęcia w mieszkaniu, pracując na zmianę w sklepie i studiując w weekendy. Pamiętam, miałam tylko  jeden stelaż do kilku, małych teł, który musiałam zwijać po pracy, gdyż brakowało miejsca. W 2018 roku pojechałam na pierwsze warsztaty fotograficzne, które były dla mnie ogromną dawką wiedzy i emocji. Będąc uczestnikiem kursu w zawodzie fotografa, miałam okazję robić zdjęcia aparatami analogowymi i samodzielnie wywoływać je w ciemni. Brałam także czynny udział w zajęciach z fotografii otworkowej.

 

Moje największe marzenie o własnym studiu spełnił mój mąż, który bardzo we mnie wierzył, za co jestem mu ogromnie wdzięczna. Aktualnie możecie mnie odwiedzać w pełni wyposażonym studiu w Świeciu. Moim celem jest fotografia artystyczna i w tym kierunku zamierzam się rozwijać.

 

Z wykształcenia jestem nauczycielem, a prywatnie szczęśliwą żoną i mamą.

Ukończone kursy:

  • Maua Fotografia z zakresu fotografii lifestyle
  • Kiljan Photography i Marta Obiegla z zakresu fotografii ciążowej, noworodkowej, rodzinnej
  • Ann Podsiedlik Sweetphotography z zakresu fotografii studyjnej dzieci
  • Alicja Lelonek-Ball szkolenie z obróbki graficznej „Portret Artystyczny Malarski”
  • Monika Serek Photography studyjna fotografia ciążowa
  • Zespół Szkół Chemicznych w Bydgoszczy kwalifikacyjny kurs zawodowy A.20 w zawodzie fotografa 

Wyróżnienia i nagrody

Moje prace były wielokrotnie wyróżniane przez polskie i zagraniczne portale fotograficzne, takie jak: